LED autožiarovky

S nástupom LED žiaroviek do domácností sa začali na trhu objavovať aj LED žiarovky do automobilu. Náhradné LED autožiarovky sa vyznačujú lepšou svietivosťou a taktiež dlhšou životnosťou.

LED autožiarovky môžu mať v automobile dve funkcie :

  • Pomocné LED žiarovky (smerovky, osvetlenie interiéru,...)
  • Hlavné LED žiarovky (stretávacie alebo diaľkové svetlá)

Pomocné LED

Najpoužívanejším typom sú náhrady napr. W5W alebo P21W LED autožiaroviek. V minulosti najmä pri automobiloch s kontrolou vypálených žiaroviek nastával problém s vykazovaním chyby (LED žiarovka nemá dostatočný odber) vypálenia. Tento problém rieši odporový kábel, ktorý sa pripojí pred žiarovku.

 zapojenie-led-autoziaroviek

Nové LED autožiarovky tento problém vyriešili, označujeme ich CANBUS LED žiarovky. Pri ich použití nemusíte riešiť odporovú kabeláž.

Najpoužívanejšie LED autožiarovky :

  • LED W5W        - LED P21W                    - LED sufitky                    
  • LED PY21W     - LED R5W                      - LED CANBUS žiarovky

Hlavné LED autožiarovky

Pre pochopenie LED autožiaroviek potrebujeme pochopiť ako fungujú klasické autožiarovky. Pri autožiarovke je vlákno uložené v určitej výške k pätici. Táto výška je určuje ohnisko svetla.

 LED-autoziarovky-H7-parabola

Pre porovnanie sa pozrime na obe žiarovky.

 LED-autoziarovky-H7

Vybrali sme LED autožiarovku, ktorá je najviac podobná klasickej autožiarovke a má LED chip skoro v rovnakej výške ako klasická žiarovka. Pri výbere LED autožiarovky si dávajte pozor na správny typ a umiestnenie LED chipov.

 LED-autoziarovky

Upozornenie : LED autožiarovky nie sú schválené do verejnej prevádzky a môžu v prípade nesprávneho nainštalovania (alebo tvaru) osvetľovať oproti idúce automobily, alebo inak deformovať svetelný lúč.

 Ak premýšľate nad výmenou autožiaroviek za LED alternatívu, určite ju neodporúčame. Technológia sa vyvíja a v dohľadnej dobe určite príde kvalitná LED autožiarovka.  

Čo nás čaká v budúcnosti?

Popredný výrobcovia autožiaroviek začali s uvádzaním LED autožiaroviek na trh, žiaľ na náš trh ešte nedorazili. Dúfajme, že sa čoskoro objavia aj u nás.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie