Orbitec Žiarovka 12V 20W GU4 MR11 modrá

Kód: 132493
€10,80 / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
25.7.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

Halogénové žiarovky

Aký je rozdiel medzi halogénovou žiarovkou a klasickou žiarovkou?

Klasická žiarovka zahrieva volfrámové vlákno vo vnútri banky, ktorá je zvyčajne naplnená zmesou plynu dusíka a argónu. Pri zahrievaní klasickej žiarovky sa odparuje volfrám a zachytáva sa v banke (preto po vypálení zostane žiarovka čierna). Ak sa volfrámové vlákno zmenší vyparovaním môže dôjsť k zlomeniu volfrámového vlákna. Farebná teplota je 2700K.

Halogénové žiarovky využívajú banku z taveného kremeňa, ktorý je schopný vydržať vyššiu tepelnú záťaž. Vo vnúri je zmes plynu brómu. Volfrámové vlákno sa neukladá na obal banky ale znovu pristáva na vlákne. Takto vzniká regeneračný cyklus halogénovej žiarovky. Farebná teplota je väčšinou 2850K - 3200K. Názov halogénové žiarovky, získal kvôli skupine prvkov ako bróm, fluóru a jódu. Niektorý výrobcovia preto označujú halogénové žiarovky značkou "J", pravdepodobne z nemeckého slova "Jod".


Halogénové žiarovky G4, G6.35 a G9

Tieto žiarovky majú najväčie pokrytie v rámci žiaroviek. Používame ich v domácnostiach, vo firmách, predajniach alebo aj v domácich spotrebičoch.

Aký je rozdiel medzi jednotlivými typmi?

Vzdialenosť medzi nožičkami určuje typ žiarovky.


Halogénové žiarovky GU10

Dvojnásobná životnosť v porovnaní s klasickými žiarovkami, preto sú žiarovky GU10 využívané v mnohých domácnostiach alebo predajniach.

Žiarovka GU10 (PAR16, 50mm priemer) poskytuje výborné svetelné vlastnosti (vysoká Ra). Existujú rôzne variácie GU10 žiaroviek s rôznymi uhlami, farebnými odtienmi (v prípade LED prevedenia) a výkonom (20W,35W,...)

 


Halogénové žiarovky MR11 a MR16

Žiarovky MR boli vytvorené v prvom rade pre projektory. Číslo za MR znamená priemer žiarovky. Je udávaný v osminách palca (2,54cm).

Pre príklad :

MR11 : 11/8 * 2,54 = 3,49cm (35mm)

Žiarovky existujú aj vo farebných prevedeniach, určené napr. na osvetlenie DJ scén.


Halogénové žiarovky R7s

Halogénové žiarovky R7s sa používajú väčšinou v reflektoroch ktoré nájdeme pri osvetľovaní vonkajších priestorov. Existujú v rôznych dĺžkach (najpoužívanejšie 78mm a 118mm) a výkonoch.

 


 

Preprava krehkého materiálu

Ako prepravujeme žiarivky alebo výbojky?

Pre prepravu využívame kartóny naplnené polystyrénovou výplňou. Nasypaním teliesok do vnútorného obalu tovar chráni pred otrasmi a nárazmi. 

Týmto sme znížili možnosť poškodenia na minimum.


Dodatočné parametre

Kategória: MR11 žiarovky (ø35mm)
Farba svetla: modrá
Pätica: GU4
Podľa rozsahu napätia: 11 – 20 V
Podľa tvaru: MR11
Uhol vyžarovania: 10
V: 12
? Zvoľte výkon (W): 20W

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: