BELLIGHT Žiarivka 22W/840 G10Q kruhová 29x216mm

Kód: 116112
€10,70 / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
23.7.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

Kompaktné žiarivky

   

 

Kompaktná žiarivka alebo úsporná žiarivka je úsporná žiarovka a elektrický zdroj svetla pracujúci na zhodnom princípe ako lineárna žiarivka. Bola navrhnutá tak, aby mohla nahradiť bežnú žiarovku. Je vybavená päticou ako bežná žiarovka, jej rozmery často bývajú trochu väčšie ako pri klasickej žiarovke.

Vyrába sa v rôznych tvaroch, niektoré napodobňujú klasickú žiarovku, niektoré majú tvar "volantu" väčšieho priemeru, alebo kopírujú tvar svietidla, gule alebo vajca z mliečneho skla, alebo sú vybavené aj reflektorom.

 


 

Kompaktné žiarivky majú dlhšiu životnosť (od 6 000 do 16 000 hodín) a menšiu spotrebu energie. Výrobcovia uvádzajú, že kompaktné žiarivky majú približne o 80% menšiu spotrebu energie oproti klasickej žiarovke pri rovnakom svetelnom toku.

Merný výkon kompaktných žiariviek sa pohybuje od 50 lm/W do 100 lm/W. Teplota chromatickosti býva pri kompaktných žiarivkách najčastejšie 2700 K, čo zodpovedá klasickej žiarovke, ale vyrábajú sa aj kompaktné žiarivky s teplotou chromatickosti 3000 K až 5000 K.

 


Typy žiariviek

Príbuznými kompaktných žiariviek sú typy, ktoré by sa najvýstižnejšie dali opísať ako jednopäticové žiarivky. Aj tieto typy sa označujú ako kompaktné. Majú zhodnú konštrukciu trubice, ale pätica má kolíkové vývody, nie je vybavená Edisonovým závitom.

Pokiaľ má žiarivka dva vývody, ide o typ so vstavaným štartérom. Na prevádzku je nutná už iba externá tlmivka. Nie je možné ich stmievať.

Jednopäticové žiarivky so štyrmi vývodmi vyžadujú externý predradník, buď konvenčný zložený zo štartéra a tlmivky alebo elektronický, ktorý môže byť aj stmievateľný.

Na úsporu miesta sa často montujú elektronické predradníky schopné napájať dve žiarivky súčasne.

 


Možné variácie kompaktných žiariviek :


Preprava krehkého materiálu

Ako prepravujeme žiarivky alebo výbojky?

Pre prepravu využívame kartóny naplnené polystyrénovou výplňou. Nasypaním teliesok do vnútorného obalu tovar chráni pred otrasmi a nárazmi. 

Týmto sme znížili možnosť poškodenia na minimum.


Dodatočné parametre

Kategória: Kruhové a motýle
Farba svetla: 4000K
Pätica: G10Q
? Zvoľte výkon (W): 22W
Energetická trieda: G
EPREL: 668092

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: